Bizi takip edin
|
EN

Yurt Müdürlüğü

Sıkça Sorulan Sorular

Genel


Öğrenci Yurtlarımız Üniversite kampüsü içinde 471 öğrenci kapasitelidir. Tüm kapılar kişiye özel anahtar ile açılmakta yurt girişleri öğrencilere ait öğrenci kartları ile yapılmaktadır. Öğrencilerimiz her bir yurtta bulunanan dört ve tek kişilik odalarda konaklayabilir. Odalarda banyo, yatak, elbise dolabı, komodin, çalışma masası, kitaplık, buzdolabı, telefon ve internet mevcuttur. Tarafımızdan yastık, çarşaf, pike, battaniye, nevresim verilmekte ve odaların temizlikleri iki günde bir yapılmakta, haftada bir çarşaflar değiştirilmektedir. Yurtlarımızda merkezi klima sistemi mevcuttur. Isınma ve sıcak su için jeotermal enerjiden faydalanılmaktadır. Öğrenci yurtlarının her birinde,öğrencilerin kullanabileceği mutfak, çamaşır ve ütü odası, çok amaçlı salon, etüt odası ve mescit bulunmaktadır. Ayrıca erkek yurdunun içinde kafeterya hizmet vermektedir. Binanın içinde kafeterya bulunmaktadır. Kampusümüz çevresinde yürüyüş mesafesinde 5M Migros, Carrefoursa hipermarketleri ile Agora, Palmiye,Ege Park alışveriş ve sinema merkezleri vardır.

Öğrenci Yurtlarında yalnızca konaklama hizmeti verilmektedir. Kahvaltı ve yemek hizmetleri yurt binası ve ana binadaki restoranlardan tabldot veya alakart olarak (ücret karşılığı) verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin yemek yapabilmeleri için her iki yurtta da mutfak bulunmaktadır. Mutfaklarda, mikrodalga fırın, set üstü ocak ve tost makineleri mevcuttur.

Yurt Başvuru Formu’nda yer alan ilgili kısma birlikte kalmak istediğiniz kişinin ismini belirttiğiniz takdirde, size yardımcı olunacaktır.

Yurt Yönetimi, öğrencinin göstermiş olduğu geçerli bir mazeret doğrultusunda oda değişikliği yapmaktadır.

Öğrenci Yurtlarında ikamet eden öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemleri her yıl Yurt yönetimi tarafından belirlenen tarihlerde yapılmaktadır. Ayrıca gerekli şartlar kayıt tarihlerinden önce ilan edilmektedir.

Öğrenci Yurtlarına konuk kabul edilmemektedir.

Öğrenci Yurtlarında evcil hayvan beslemek yasaktır.

Kurallara uymayan öğrencilerimiz hakkında, İzmir Ekonomi Üniversitesi Yurtlar Müdürlüğü Yönergesi  ve Öğrenci Yurtları Kuralları’nda yer alan yaptırımlar uygulanmaktadır.

Tüm odalarımızda mini buzdolabı bulunmaktadır.

Yurtlarımızda gün aşırı oda temizliği yapılmakta, Çarşamba günleri çarşaflar değiştirilmekte ve hafta sonları odaların çöpleri alınmaktadır. Ayrıca acil ve gerekli durumlarda personelimiz temizlik işlemini yapmaktadır.

Depozito ücreti öğrenci tarafından yurtlarda oluşacak zarara karşılık alınmaktadır. Öğrenci yurttan ayrılamaya karar verdiği ve ilişiğini kestiği zaman, odalarda bulunan demirbaş eşyalarından her hangi birine zarar vermemesi halinde geri ödenmektedir.

Öğrenci yurtları,  Yurt Yönetimi tarafından belirlenen tarihlerde açılıp kapanmaktadır.

Lisans öğrencilerinden Yaz Öğretimine katılacak olan ile Staj Komisyonunun Onayladığı stajını İzmir’deki işyerlerinde yapacak olanlar ile Hazırlık sınıfında olup Akademik Takvime göre Modülü bitmemiş ve İngilizce Yeterlilik Sınavına giremeyen, girip başarısız olan Yaz Destek Programına katılmak isteyen öğrenciler kalabilmektedir.

Hafta sonu ve hafta içi tatillerinizi, Yurt Müdürlüğü’ne belirtmiş olduğunuz izin belgesi doğrultusunda yurdun dışında geçirebilirsiniz.

 Üniversitemiz tarafından herhangi bir Disiplin cezası alarak ve Yurt Yönetimi tarafından kaydı silinmiş öğrencilerimizin dışında, diğer öğrencilerin talepleri Yurt yönetimi tarafından değerlendirilir.İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.