Yurt Müdürlüğü

Sıkça Sorulan Sorular


Genel

Yurt Binamız, Üniversite kampüsü içinde 460 öğrenci kapasitelidir. 8 katlı binamızın 4 katı kız, 4 katı erkek öğrencilere ayrılmıştır. Tüm kapılar kişiye özel kartlı sistem ile çalışmaktadır. Ortak kullanım alanları kamera sistemiyle sürekli izlenmektedir. Bir engelli odası ve tamamı 2 kişilik 230 odamızda; banyo, yatak, elbise dolabı, komedin, çalışma masası, kitaplık, buzdolabı, telefon ve internet mevcuttur. Tarafımızdan yastık, çarşaf, pike, battaniye, nevresim verilmekte ve odaların temizlikleri iki günde bir yapılmakta, haftada bir çarşaflar değiştirilmektedir. Binamız da merkezi klima sistemi mevcuttur. Isınma ve sıcak su için jeotermal enerjiden faydalanılmaktadır. Binanın içinde ortak TV salonu, Bioderm firması tarafından işletilen; kafeterya, restoran bulunmaktadır. Kampusümüz çevresinde yürüyüş mesafesinde 5M Migros, Özdilek, Kipa hipermarketleri ile Agora, Palmiye,Ege Park alışveriş ve sinema merkezleri vardır.

2018- 2019 öğretim yılı ücreti 2 kişilik odada bir kişinin ücreti yıllık peşin KDV dahil 14.410 TL’dir. Ayrıca her yeni öğrenciden 1210 TL depozito ücreti alınmaktadır. (Ücretler her yıl değişebilmektedir.)

Öğrenci Yurdumuzda yalnızca konaklama hizmeti verilmektedir. Kahvaltı ve yemek hizmetleri yurt binası ve ana binadaki restoranlardan tabldot veya alakart olarak (ücret karşılığı) verilmektedir

Yurt Başvuru Formu’nda yer alan ilgili kısma birlikte kalmak istediğiniz kişinin ismini belirttiğiniz takdirde, size yardımcı olunacaktır.

Yurt Yönetimi, öğrencinin göstermiş olduğu geçerli bir mazeret doğrultusunda oda değişikliği yapmaktadır.

Öğrenci Yurdu’nda ikamet eden öğrencilerimiz her yıl Mayıs ayında kayıt yenileme işlemini yapabilmektedir. Yurt Müdürlüğü tarafından öğrencilerimize bilgi verilmektedir.

Öğrenci Yurduna konuk kabul edilmemektedir.

Öğrenci Yurdu’nda evcil hayvan beslemek yasaktır.

Kurallara uymayan öğrencilerimiz hakkında, İzmir Ekonomi Üniversitesi Yurtlar Müdürlüğü Yönergesi  ve Öğrenci Yurdu Kuralları’nda yer alan yaptırımlar uygulanmaktadır.

Tüm odalarımızda mini buzdolabı bulunmaktadır.

Yurdumuzda gün aşırı oda temizliği yapılmakta, Çarşamba günleri çarşaflar değiştirilmekte ve hafta sonları odaların çöpleri alınmaktadır. Ayrıca acil ve gerekli durumlarda personelimiz temizlik işlemini yapmaktadır.

Ödenmiş olan Depozito ücreti öğrencinin Öğrenci Yurdu’nda verebilecek zarara karşılık alınmaktadır. Öğrenci Yurttan ayrılamaya karar verdiği ve ilişiğini kestiği zaman, odalarda bulunan demirbaş eşyalarından her hangi birine zarar vermemesi halinde geri ödenmektedir.

Öğrenci Yurdu Yönetim Kurulu tarafından belirlenen tarihlerde açılıp kapanmaktadır.

Lisans öğrencilerinden Yaz Öğretimine katılacak olan ile Staj Komisyonunun Onayladığı stajını İzmir’deki işyerlerinde yapacak olanlar ile Hazırlık sınıfında olup Akademik Takvime göre Modülü bitmemiş ve İngilizce Yeterlilik Sınavına giremeyen, girip başarısız olan Yaz Destek Programına katılmak isteyen öğrenciler kalabilmektedir.

Hafta sonu ve hafta içi tatillerinizi, Yurt Müdürlüğü’ne belirtmiş olduğunuz izin belgesi doğrultusunda yurdun dışında geçirebilirsiniz.

 Üniversitemiz tarafından herhangi bir Disiplin cezası alarak ve Yönetim Kurulu tarafından kaydı silinmiş öğrencilerimizin dışında, diğer öğrencilerin talepleri Yurt yönetim Kurulu tarafından değerlendirilir.